دلیل تفاوت چهره در عکس و آینه ؛ چرا در آینه زیبا تریم؟

طبق آمارها خانم ها در طول روز، 70 بار خود را در آینه تماشا می کنند و همیشه با این کار سعی دارند که آرایش و مرتب بودن موهای خود را چک کنند اما ممکن است در همان حالتی که از چهره خود در آینه راضی هستید ، یک نفر از شما عکس بگیرد و کاملا تفاوت را مشاهده کنید و از عکس خود رضایت نداشته باشید که دلیل علمی پشت این اتفاق وجود دارد. در این قسمت از نمناک علت های علمی را بیان می کنیم که متوجه می شوید چرا در آینه زیبا تر به نظر می رسید.

تفاوت عکس و آینه

1. آینه جهت را تغییر می دهد

چیزی که در آینه می بینیم، واقعی نیست و انعکاس ما در آینه نوع برعکس شده ی ما می باشد که زمانی که هر روز خودمان را در آینه مشاهده می کنیم، یعنی هر روز جهت چپ و راست خود را برعکس می بینیم که به این موضوع اثر انحصاری می گویند. پس اگر خودتان را زیاد در عکس ها مشاهده نکرده باشید، نمی دانید که دقیقا چه شکلی هستید و جای تعجب نیست که از دیدن عکس خود شوکه شوید.

عکس و آینه

2. در لحظه چک می کنیم و حالت بهتر میگیریم

زمانی که خود را در آینه نگاه می کنید، کنترل کامل و سریعی دارید. اگر شبیه فرشته ها به نظر نیایید، سریعا جهت خود را در آینه تغییر می دهید و حالت صورت خود را طوری می گیرید که از ظاهر خود رضایت پیدا کنید اما هنگام عکس گرفتن، خودمان را بیشتر بعد از ثبت عکس مشاهده می کنیم.عکس گرفتن به شما کمک می کند که بفهمید از کدام زاویه زیبا تر هستید.

3. تاثیر نور و روشنایی مهم است

مغز ما به گونه ای کار می کند که قادر نیست تغییرات روشنایی را هنگام نگاه کردن به آینه تشخیص دهد زیرا به صورت اتوماتیک تصویر صورت ما را به گونه ای نشان می دهد که ما به آن عادت داریم اما دوربین این گونه عمل نمی کند.در عکس های ثبت شده می توانیم تمام تناژ ها و سایه ها را مشاهده کنیم و در واقع عکس ها قادرند نور را ایجاد کنند یا آن را از بین ببرند.

نور در عکس

4. صورت ما نامتقارن است اما متوجه نمی شویم

هیچ کس صورت قرینه ای ندارد، نگاه کردن چپ و راست صورت و مقایسه آن با هم می تواند شما را متوجه این موضوع کند اما معمولا ما به طور کلی، به صورت خود نگاه می کنیم و در هر حالت عادی در آینه متوجه این ناقرینگی نمی شویم. به همین دلیل زمانی که عکس خود را مشاهده می کنیم، احساس جذابیت کمتری خواهیم داشت.

5. فضا و آرامش محیط موثر است

همه ما در منزل و هر مکان دیگری به مراتب خودمان را در آینه نگاه می کنیم . این محیط ها معمولا امن هستند و نیازی نداریم که فشاری را به خود وارد کنیم و صورت خود را تغییر دهیم اما در عکس ها طبیعی است که سعی داریم صورت خود را منقبض، چشمان خود را باز تر و حالتی شبیه به لبخند به خود بگیریم، چون معمولا قصد داریم که این عکس ها را در شبکه اجتماعی به اشتراک بگذاریم و به همین دلیل فشار زیادی را روی خود احساس می کنیم. قطعا متوجه شدید که عکس های یهویی بهتر از آب در می آیند.

عکس گرفتن

6. فقط جزئیات خاصی را در آینه می بینیم

زمانی که در آینه نگاه می کنیم، جزئیاتی مثل لب، بینی، چشم ها و دیگر اجزای صورت را مشاهده می کنیم اما این تصور را نداریم که این اجزا به طور ترکیبی چگونه به نظر می رسند و از طرف دیگر زمانی که به عکس خود نگاه می کنیم، تمام اجزا و جزئیات را به یکباره در کنار یکدیگر مشاهده می کنیم. هر چیزی که در آینه به آن توجه نمی کردیم را به یک باره در عکس می بینیم، پس با عکس های متعدد می توانید اعتماد به نفس خود را افزایش دهید و به این جزئیات عادت کنید.

7. خود را جذاب تر از چیزی که هستیم می بینیم

محققان در دانشگاه شیکاگو به این نتیجه رسیده اند که همه ما تمایل داریم تا به این فکر کنیم که چهره واقعی ما زیباتر از چیزی هست که می بینیم. محققان برای این کار عکس هایی را از شرکت کنندگان انتخاب کردند و سعی کردند که با فتوشاپ کمی آن ها را بهتر و بد تر کنند و بعد، از شرکت کنندگان خواستند که عکس اصلی خود را حدس بزنند و بیشتر ان ها اشتباه حدس زدند و عکسی را انتخاب کردند که با فتوشاپ بهتر شده بود.

بیشتر ما خودمان را بیشتر در آینه مشاهده می کنیم تا در عکس ها و ذهن ما به این کار عادت کرده که تمایل بیشتری به تصویر در آینه داشته باشد اما باید سعی کنیم که خودمان را از جهات دیگر نیز مشاهده کنیم و با دیدن عکس های خود شوک نشویم. زمانی که زیاد از خود عکس بگیرید، می توانید ژست زیبا تر وزاویه بهتر صورت خود را بیابید و عکس های رضایت بخش و البته واقعی از خود بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید