8 نکته برای اینکه در عکس هایمان خوب به نظر برسیم

حتمالا سوال “چگونه در عکس هایمان خوب به نظر برسیم” شما را به این صفحه رسانده است. خیلی ها فکر می کنند داشتن چهره مناسب یا لباس های شیک و گران قیمت برای برای گرفتن عکس های خوب کفایت می کند .برای گرفتن یک عکس جذاب فقط داشتن ظاهر مناسب کافی نیست. عوامل متعددی وجود دارند که یک عکس را به یک تصویر زیبا و خاص تبدیل می کنند تا نظر بیننده جلب شود.

در این مقاله قصد داریم 8 تا از بهترین ترفندها و تکنیک های عکاسی را به شما معرفی کنیم تا به وسیله آنها در عکس هایتان زیبا و جذاب تر بنظر بیاید.

عکاسی کردن

1. بهترین رنگ پس زمینه را برای عکاسی انتخاب کنید

زمان عکس گرفتن به پس زمینه دقت کنید. ترکیب رنگ بندی پشت سر شما تاثیر بسیاری روی تصویر نهایی خواهد داشت. پس زمینه های تیره مانند رنگ خاکستری تمرکز بیننده را از روی سوژه اصلی از بین می برند. اگر می خواهید در تصویر مانند یک ستاره بدرخشید و تمام توجه بیننده را به خود جلب کنید از رنگ های روشن و شادتر مانند نارنجی استفاده کنید.
در موضوعات ویژه ای مثل عکاسی بارداری که فقط یک بار اتفاق می افتد، باید تمام جوانب مانند پس زمینه عکس را به خوبی بررسی و در بهترین شرایط عکاسی کرد.
تاثیر رنگ در عکاسی

2. ژست دست ها در جذابیت عکس موثر است

یکی از عواملی که می تواند یک عکس را خراب کند، قرار گرفتن دست های سوژه در موقعیت نامناسب است. بسیار مهم است که در زمان ثبت عکس، دست ها در حالت درستی قرار داشته باشند. یکی از راه حل های رفع این مشکل این است که سوژه با دست خود چیزی را بگیرد.
اگر سوژه خانم باشد کیف های زنانه انتخاب مناسبی برای این موقعیت هستند. حیوانات خانگی مانند گربه یا سگ های کوچک نیز می توانند انتخاب های خوبی برای مشغول نگه داشتن دست های سوژه باشند.

3. برای گرفتن عکس جذاب باید زاویه درست بدن را تشخیص دهید

از زمان اختراع دوربین عکاسی تاکنون از مهم ترین عوامل ثبت عکس خوب، تشخیص زاویه درست سر و بدن سوژه بوده است. بنابراین برای تشخیص زاویه مناسب زمان صرف کنید، تا بهترین زاویه بدن سوژه نسبت به نور و لنز دوربین را پیدا کنید.
دقت به زاویه بدن و صورت بسیار حائز اهمیت است، بنابراین ثبت تصاویر در فضای باز مانند عکاسی تولد در فضای باز که مناسبت خاصی دارند را به یک عکاس حرفه ای بسپارید، تا عکس های آن روز خاطره انگیز خراب نشود.

4. در عکس های پرتره به حالت صحیح گردن دقت کنید

گاهی عدم رعایت ژست صحیح به کلی عکس را خراب می کند، برای مثال در عکس های پرتره باید به حالت صحیح گردن توجه کرد. گردن در هنگام ثبت عکس باید به حالت کشیده شده قرار بگیرد. زمانی که سر خود را رو به جلو همراه با گردنی کشیده شده به سمت بالا نگه می دارید، صورت حالت زیباتر و لاغرتری به خود می گیرد.
یادتان باشد در هنگام انجام این کار شانه ها را کمی عقب داده و پایین بکشید، وقتی درست این کار را انجام بدهید احساس کشیدگی در گردن خود خواهید داشت.

5. توجه به ژست بازوها؛ از اصول ژست گرفتن در عکاسی

یکی از راهکارهای پنهان کردن لاغری بازوها در دست گرفتن چیزی مانند گلدان یا حیوان خانگی است. با این روش تمرکز از روی بازوها برداشته و روی شی قرار می گیرد، از طرفی بازوها نیز اندکی پر تر به نظر خواهند رسید.
اگر هم بازوهای سوژه شل یا چاق است بهتر است با اندکی فاصله از بدن قرار بگیرند تا پهن به نظر نیایند. زمانی که بازو به بدن می چسبد اندکی پهن تر یا شل به نظر می آید.

6. نحوه درست ایستادن در عکس؛ مانند مدل ها ژست بگیرید!

گرفتن حالت درست یا تشخیص بهترین حالت بدنی برای هر سوژه با توجه به موقعیت، اندکی نیاز به تجربه و دیدن تصاویر زیاد دارد. فرم بدنی درست در هنگام ثبت سوژه تاثیر شگفت انگیزی روی نتیجه نهایی خواهد داشت.
یکی از ساده ترین تکنیک های حالت بدنی درست زمانی است که سوژه رو به دوربین ایستاده است، با تغییر 45 درجه ای حالت بدن او می توان تصویر را از تخت بودن نجات داد!

7. ژست درست پاها؛ یک تکنیک ساده برای گرفتن عکسی جذاب

زمان ثبت عکس به نحوه درست قرار گرفتن پا دقت کنید. یکی از جذاب ترین مدل های قرارگیری پا، مدل ضربدری است که با ساده ترین شیوه جذابیت خوبی به عکس شما خواهد داد. در این حالت ران ها لاغرتر و پاها کشیده تر بنظر می رسند.

8. یک لبخند زیبا عکس را جذاب تر می کند

اگر تمام راهکارهایی را که تا اینجا به شما معرفی کردیم نادیده بگیریم، یک لبخند پر انرژی و زیبا می تواند هر عکسی را جذاب جلوه دهد معجزه خندیدن را دست کم نگیرید.
بسیاری از عکس های مبتدیانه که در مهمانی ها گرفته شده از نظر ما جذاب هستند. اگر کمی دقت کنید متوجه خواهید شد که جدا از لبخند هیچ تکنیک خاصی در آن تصویر نیست، بنابراین در هنگام ثبت تصاویر شاد باشید.
ترفند عکاسی

چگونه در عکس هایمان خوب به نظر برسیم؟ کار را به کادرو بسپارید

در این مقاله 8 ترفند عالی را به شما معرفی کردیم که با استفاده از آنها در عکس ها جذاب تر بنظر خواهید رسید. امیدواریم در پایان مقاله پاسخ سوال خودتان یعنی چگونه در عکس های مان خوب به نظر برسیم را گرفته باشید. شما می توانید بهترین و جذاب ترین تصاویر را در کادرو ثبت کنید، تیم حرفه ای کادرو آماده عکاسی از مهم ترین لحظات و مراسم های شماست.

دیدگاهتان را بنویسید